Spotkanie PLVMUG – 13 Maj 2014

Kolejne spotkanie PLVMUG za nami. Kronikarze na pewno zapiszą je w swych opasłych księgach, jako najbardziej liczne i aktywne spośród dotychczasowych. Również i pogoda dopisała, tym razem nie skuwając świata wieczną zmarzliną i o dziwo nie zasypując śniegiem, co nieco złamano tradycję ostatnich wiosennych spotkań. Nie wiem jak Wy, ale ja uważam, że było wyśmienicie.

plvmug-intro3

Tradycyjnie spotkanie odbyło się w Warszawie, gościł nas hotel Westin w nieco odmienionej, zapewne przy naszym sporym udziale, sali. Wydaje mi się, że miejsce wciąż spełnia nasze wymagania – wygodne miejsce, odpowiednia sala i przyzwoite jedzenie. Jeżeli macie uwagi proszę o informacje.
Nie zawiedli również partnerzy – w tym roku w ich gronie znajdowały się takie firmy jak CommVault, EMC oraz Kroll Ontrack. Dziękujemy za uczestnictwo i rewelacyjne sesje, które znacząco podniosły poziom spotkania.

Pojawił się również VMware pod postacią Pawła Korzeca i Krzysztofa Waszkiewicza. Koledzy przeprowadzili sesję kontynuującą i zamykającą nasz blok o licencjonowaniu. Na poprzednim spotkaniu Marcin Komarnicki omawiał licencjonowanie produktów VMware na platformie vSphere, tym razem natomiast koledzy z VMware odkryli nam tajniki Oraclowe. Myślę, że bardzo ciekawa sesja, już niedługo dostępna będzie poprzez YouTubie na kanale inleo.

Następnie, niczym trzęsienie ziemi na scenę wstąpił Grzegorz Kulikowski z niebagatelną sesją dotyczącą PowerCLI. Poruszył on tematy, nad którymi pracował w ostatnim czasie. Bardzo interesujące przykłady, rozwiązujące problemy zarówno wzięte z życia administratora vSphere jak i przygotowane specjalnie na spotkanie. Grzesiek jak zwykle nie zawiódł, wszystko zadziałało i pokazało potęgę PowerCLI.

Następnie był wasz skromny autor. Takie tam, o mało przecież interesującym VMware NSX… Krótka historia jak człowiek bez zaplecza sieciowego próbuje pojąć SDN. Mam nadzieję, że przypadła Wam do gustu i nie zanudziliście się na śmierć.

Losowanie nagród, zamknięcie spotkania, półliterka w hotelu i byliśmy gotowi na wieczorną imprezę. Odbyła się ona w Buldog Pub – całkiem miło, piwo lało się strumieniami, zacieśniając relacje.

Dla tych, co nie mogli przybyć będę publikować na materiały zarówno na stronie vmug.com/poland jak i na kanale YouTube inleo. Tymczasem zapraszam na stronę vmug.com/poland po prezentacje!

Dziękuję jeszcze raz wszystkim uczestnikom i sponsorom, oraz zapraszam na jesienne spotkanie.